هر آنچه که در باره رنگ موی طبیعی و مصنوعی باید بدانیم.

چند نکته مهم است که باید در باره رنگ کردن مو دانست.تا رنگی ثابت ودر خشان و متناسب با سن  داشته باشیم.اول از همه   رنگی را که انتخاب می کنیم باید به چهره و سن انسان وهچنین به رنگ پوست وحتی به رنگ چشم هم بخورد.مثلا فردی که دارای سن بالا می باشد.نباید از رنگ های n2 (مشکی تیره یا پر کلاغی ) استفاده کند.چون رنگ مورد نظر غیر واقعی به نظر می رسد.افرادی که دارای رنگ پوست تیره می باشند می توانند از رنگ های شرابی،مسی ،شاه بلوطی ،فندقی ،بادامی ،و آجری و افرادی که دارای رنگ پوست روشن هستنند می توانند از رنگ های بلوند روشن ،خاکستری ،یا صدفی ،قهوه ای ، مات ،بلوند دودی و های لایت های آبی ویا قرمز استفاده کنند.همیشه از دو قسمت رنگ و یک قسمت اکسیدان استفاده شود.بر روی پشانی و اطراف گوش وازلین مالیده شود تا رنگی نشو د .رنگ مو را با یک قلم مو روی مو ها بما لید.برای پوشاندن  موهای خاکستری ابتدا رنگ باید روی این قسمت از مو گرفته شود و در حدود 45 دقیه باید صبر کرد.وهمچنین درجه رنگ را باید بالا برد.

رنگ های طبیعی را چگونه باید استفاده کرد.

 اگر می خواهید موه های سیاه یا قهوه ای تیره داشته باشید می توانید از قهوه خالص و یا چای خالص و یا پوسته آلبالو استفاده کنید.این مواد باید 20 دقیقه جوشیده شود.با استفاده از چای بابونه یا زنجبیل رنگ روشن تر می شود.اگر رنگ قرمز می خواهید این مواد را با فلفل شیرین یا عنچه گل مخلوط کنید.صاف کرده روی موها بمالید.

در صورتی که رنگ روشن می خواهید  ریشه گیاه ریواس  را با آب مخلوط کرده به مدت یک ساعت بجوشانید برای ایجاد تن رنگ گرم تر از سرکه قرمز به جای آب استفاده کنید.

.نگهداری از موهای رنگ شده موهای خیس را نباید شانه کرد در زیر نور آفتاب قرار نداد. ازسشوار و حوله هم نباید استفاده کردبعد از رنگ باید از شامپو مخصوص رنگ استفاده کرد و همچنین باید از نرم کننده و تقویت کننده استفاده کرد.

برای رفع مو های خشگ می توان از روغن  زغفران استفاده کرد. آن را روی کف دست ریخته بر روی موها می مالیم ابتداد از نوک موها شروع می کنیم شاد و سالم باشید

هر کدام از مطلب زیر را می پسندید کلیک کنید :

/ 2 نظر / 95 بازدید
مامان محمدمهدی

جالب بود مطالب